Product added to basket

  • logo
  • 0 0

La Célestine : een bruisende derde plek in Namen

Het gebouw waarin de oude bibliotheek van Namen gevestigd was, dateert uit 1956. Destijds werden de ruimtes voornamelijk ingericht rondom de boekencollectie. Vandaag is de bibliotheek echter geëvolueerd naar een echte "derde plek", waar de (on)uitgesproken verwachtingen van de gebruikers centraal staan.

Naast de traditionele zones voor collecties vindt de bezoeker nu ook ruimtes voor meditatie, lezen en werken, een vertelhut en een spelotheek waar ter plaatse gespeeld kan worden. Dankzij geavanceerde technologische voorzieningen kunnen de bibliothecarissen zich volledig richten op ontvangst, advies en begeleiding, zowel voor individuele bezoekers als voor diverse groepen.

De indeling van de bibliotheek is zo ontworpen dat de sfeer en functie van de ruimte meteen duidelijk zijn. Grote ramen bieden uitzicht op het park, en de flexibele inrichting maakt verschillende gebruiksmogelijkheden mogelijk.

Omdat La Célestine een gastvrije en inclusieve derde plek wil zijn, is ze voor iedereen toegankelijk. De inrichting is zorgvuldig gekozen: stoelen met armleuningen voor ouderen, speelse zitjes voor kinderen en informatiebalies in plaats van traditionele uitleenbalies, zodat bezoekers zich welkom en comfortabel voelen.

‘La Cabane de Mariette’, een speciale ruimte voor groepsactiviteiten en klassen, legt de link met het omliggende bosgebied van Namen.

Bibliothecaris Catherine De Biourge is enthousiast: “De nieuwe bib is een groot succes. We verwelkomen veel bezoekers, aangetrokken door de sfeer, het mooie licht, het comfort, de veelzijdigheid van de ruimtes, de toegankelijkheid van het personeel en de uitbreiding van onze activiteiten en diensten.”

Schrijf je in op onze nieuwsbrief

Blijf op de hoogte met het laatste bibliotheeknieuws